Informatie aan Zee 2023
Informatie aan Zee, het congres voor informatieprofessionals in Vlaanderen, is een evenement waarop we kennis opdoen, elkaar inspireren en netwerken. We zien elkaar op 19 en 20 oktober 2023, in Oostende! De inschrijvingen staan open en VVBAD-leden genieten van een speciale ledenprijs tot 15 augustus 2023. Het programma vind je onderaan deze pagina.
Impact: Maken we het verschil? Maak het verschil!
Het thema van Informatie aan Zee 2023 is Impact: Maken we het verschil? Maak het verschil! Met dat thema willen we dieper ingaan op de maatschappelijke rol van onze sector en hoe we ons relevant kunnen houden voor de steeds evoluerende samenleving. Welk verschil maken we en hoe kunnen we dat verschil maken? Denk hierbij aan sessies over gemeenschap, participatie, diversiteit, dekoloniseren, een inclusieve en gelijkwaardige samenleving, ethische praktijken, duurzaamheid, zelfontwikkeling, gebruikersgericht werken, maatschappelijk werk, de impact van nieuwe technologieën op onze sector en gemeenschap, het belang van evalueren, meten en parameters, enzovoort.
Standhouders
Accucoms • ACS Publications • Agentschap Facilitair Bedrijf • Arteveldehogeschool • Axiell ALM • BeeSmart ICT Solutions • Biblidesign • BibLibre • Bibliotheca • Cambridge University Press • Clarivate • Creatief Schrijven • De Creatieve STEM • DE REE archiefsystemen • DEVENTit • Docbyte • Dyanix • EBSCO Information Services • Erasmushogeschool Brussel • ekz benelux • FARO • Folio • Gale • GO opleidingen • GMS Digitaliseert • iGuana • ILGE Subscription Management • KBenP • Kno-Tech • Leve De Economie! • LexisNexis • LINC • Nomos Publishing • Object Care • OCLC • OP/TIL • Oxford University Press • Roldo Rent • Schulz Benelux • Scripto • SV Collection • Tracs Systems • Transkribus • Xafax
Contact
Heeft u vragen over Informatie aan Zee? Aarzel niet om contact op te nemen:
Birgit Grootjans linkedin
VVBAD | Beleidsmedewerker, voltijds2600 Berchem
Het programma in een oogopslag
Het programma in detail
donderdag 19 oktober
Plenaire sessie - Auditorium
Verwelkoming door Miksi Bee (spoken word) en kabinetschef Cultuur Joachim Pohlmann
More than a sliver, more than a job: the work of archive in an age of artificial intelligence
- Verne Harris
Klik hierboven op de zaalnamen om de verschillende programmablokken te raadplegen.
Kinderen & Jongeren
Lotte Baert (Iedereen Leest), Annelies Van Calster (OB Heist-op-den-Berg) & Isabelle Dewilde (OB Antwerpen)
Koffiepauze
Sien De Ruyck & Sam Van De Wiele (De Krook)
Ewout Decoorne (Nederlandstalige bibliotheek Jette) & Catherine Vanheusden (Muntpunt)
Marilyne Watteeuw (OB Brugge)
Lunch
E-inclusie
Rani Simoens & Emmy Vandenbussche (Mediawijs)
Emma Reynders (Erasmushogeschool Brussel)
Sandra Vanneste (ARhus)
Koffiepauze
Erika Gebruers (Muntpunt) & Eddy Reniers
Fleur De Meyer (De Krook)
Gezamenlijke bespreking Digitalent en Digipunt
Afsluitend drankje
Veelzijdige rol van archieven
Koffiepauze
Johan den Heijer & Frank Hendriks (Stichting Informatie in Bedrijf)
Els Depuydt, Liesbeth Langouche & Miet Hubrechts (OB Brugge)
Lunch
Saidja Steenhuyzen, Jelena Dobbels (FARO), Geerd De Ceulaerde (Stadsarchief Herentals), Shanna Dijkstra (Stadsarchief Amsterdam), Willem Vanneste (UAntwerpen) & Florian Daemen (AMVB)
Koffiepauze
Sarah Fierens (Vlaamse Erfgoedbibliotheken)
Imke Hansen (KBR)
Sophia Rochmes (Vlaamse Erfgoedbibliotheken)
Afsluitend drankje
Wat brengt de toekomst?
Koffiepauze
Ton van Vlimmeren (EBLIDA)
Ton van Vlimmeren (EBLIDA) & Luca Moltmann (Public Libraries 2023)
Lunch
Francis De Bonnaire & Sven Bellekens (Sento - facilitator van grootschalige onderzoeksprojecten)
Koffiepauze
Jan Van Hee (Erasmushogeschool Brussel, Arteveldehogeschool & zelfstandig adviseur) & Kevin Linsingh (Erasmushogeschool Brussel)
Koffiepauze
VVBAD - Moderatie door Peter Decroubele (VRT)
Afsluitend drankje
Impactmeting
Bart Buseyne (KBR)
Ann Van Camp (KBR)
Koffiepauze
Greet Wieme (Kenniscentrum voor de Gezondheidszorg Gent - UGent)
Lunch
Uitlenen
Geert Callebaut & Maayke Asselman (Odisee)
Isabelle Thoelen (OB Hasselt Limburg)
Bram Renders & Jennifer Van den Avijle (UAntwerpen)
Gezamenlijke nabespreking uitlenen
Koffiepauze
Samenwerking met scholen
Sarah Van Tilburg (Iedereen Leest), Anja Geuns (OB Herentals) & Wim Spittaels (OB Puurs - Sint-Amands)
Ine Janssen (OB Hasselt Limburg)
Afsluitend drankje
Nieuwe rol informatiebeheer
Jan Van Hee (Erasmushogeschool Brussel, Arteveldehogeschool & zelfstandig adviseur) & Kevin Linsingh (Erasmushogeschool Brussel)
Koffiepauze
Ad van Heijst & Tineke van Heijst (VHIC)
Greet De Saedeleer (Object Care) & Filip Willocx (Living Technologies)
Lunch
Documentbeheer
Roman Piontek (EBSCO)
Annelies Mattheus (Archief Brugge) & Lien Ceûppens (Archief Gent)
Filip Boudrez (Stadsarchief Antwerpen)
Katia Cordemans (Provincie Antwerpen)
Koffiepauze
Lien Ceûppens (Archief Gent), Katia Cordemans (Provincie Antwerpen), Filip Boudrez (Archief Antwerpen), Aäron De Wilde (POLIS Provincie Oost-Vlaanderen) & moderator: Remco Bruijnje (POLIS Provincie Oost-Vlaanderen)
Afsluitend drankje
Workshops
Melina Mertens (Erasmushogeschool Brussel)
Volzet
Eric Kokke (GO Opleidingen)
Volzet
Nastasia Vanderperren & Lode Scheers (meemoo)
Reservatie nodig
Luca Moltmann & Juliette Chalant Devlesaver (Public Libraries 2030)
Reservatie nodig
vrijdag 20 oktober
Plenaire sessie - Auditorium
Verwelkoming door Mohsin Abbas
Stef Craps (UGent)
Klik hierboven op de zaalnamen om de verschillende programmablokken te raadplegen
Sociale impact
Piet Lambrechts & Gwen Dubois (Muntpunt)
Koffiepauze
Katrijn Bombeke (De Krook)
Maike Somers (De Krook)
Lunch
Alexandra Cromphout (Muntpunt)
Koffiepauze
Gezondheid
Maike Somers (De Krook/Comon)
Muguet Koobasi & Ann De Meulemeester (Kenniscentrum voor de Gezondheidszorg Gent - Universiteit Gent)
Bruno Daems (ARhus) & Flor Vandenbroucke & Isabelle Cailliau (Huisartsenkring Midden West-Vlaanderen)
Gemeenschappelijke nabespreking ARhus en Huisartsenkring Midden West-Vlaanderen
Afsluitend drankje
De veelzijdige rol van bibliotheken
Koffiepauze
Eva Simon (Groeipunt)
Diego Anthoons (Luisterpuntbibliotheek), Els Dewolf (OB Tremelo) & Karen Destoop (OB Kortrijk)
Lunch
Emma Reynders & Kevin Linsingh (Erasmushogeschool Brussel)
Vincent Coomans (OB Kortrijk)
Koffiepauze
Daphné De Troch & Dietrich Moerman (Bjièn)
Jan Van Hee (Erasmushogeschool Brussel, Arteveldehogeschool & zelfstandig adviseur) & Kevin Linsingh (Erasmushogeschool Brussel)
Afsluitend drankje
Vrijwilligersprojecten
Koffiepauze
Annelies Tollet (Vlaamse Gemeenschapscommissie) & Hilde Theunkens (Erfgoedbank Heembeek-Mutsaard)
Lisa Tijtgat (Histories)
Joris Colla (KADOC - KU Leuven) & Bert Verheyden (PARCUM)
Gezamenlijke nabespreking Vrijwilligersprojecten
Lunch
Alexandre van den Berg (Archief Voorne-Putten) & Marco Kuiper (Archief Goeree-Overflakkee)
Koffiepauze
Godfried Croenen, Heleen Wyffels (VEB), Chris Van Haesdonck (Archief collegiale O.-L.-Vrouwekerk Aarschot) & p. Nicolaas Gorts (Abdij van Postel)
Sarah Kaerts & Sofie Veramme (Werkplaats Immaterieel Erfgoed)
Afsluitend drankje
Community's
Sofie Missorten & Lieve Claes (de Bib Leuven)
Koffiepauze
Dieter Suls & Birgit Ansoms (ModeMuseum Antwerpen)
Lunch
Pascal Elegeert (ZB Bibliotheek van Zeeland)
Kim Nevelsteen (Stuifzand) & Brenda Wouters (OB Retie)
Koffiepauze
Katja Grammens (OB Sint-Pieters-Leeuw) & Vera Hendriks (De Creatieve Stem)
Afsluitend drankje
Innovatie
Koffiepauze
Tobias Hendrickx (MoMu) & Henk Vanstappen (Datable)
Geert Leloup (Nationaal Archief Nederland)
Lunch
Interoperabiliteit
Julie M. Birkholz (KBR), Rein Debrulle (Vlaamse Kunstcollectie), Evelien Hauwaerts (OB Brugge), Hendrik Hameeuw (KU Leuven Bibliotheken); Vincent Ducatteeuw (Ghent Centre for Digital Humanities) & moderatie door Rony Vissers (meemoo)
Koffiepauze
Hannes Lowagie (KBR)
David Chambaere, Matthias Priem & Rony Vissers (meemoo)
Afsluitend drankje
Workshops
Werner Beyens (Projectgroep Okapi2-Vlaanderen)
Anne-Cathérine Olbrechts (FARO), Joëlle Depovere & Isabelle Verheire (Provinciaal Archief West-Vlaanderen)
Reservatie nodig
Sarah El Moussaoui & Karim Ettourki (KADOC - KU Leuven)
Reservatie nodig
Workshops
David Swartenbroekx & Iris Benoy (Erasmushogeschool Brussel)
Reservatie nodig
Sofie Vandroemme (HOGENT)
Reservatie nodig
Mehdi Maréchal & Lien Verwaeren (OP/TIL)
Volzet
Eric Kokke (GO Opleidingen)
Volzet