Op 19 & 20 september 2019 organiseerde de VVBAD de zestiende editie van haar tweejaarlijks congres Informatie aan Zee in het Kursaal van Oostende.
Informatie aan Zee is een interactief gebeuren voor informatieprofessionals met naast het beursgedeelte een omvangrijk programma van presentaties, workshops, panels en productpresentaties.
Keynote dit jaar was Paul Smit. Daarnaast was o.a. ook Barbara Lison, President-elect van IFLA, van de partij.
Samen met Cultuurconnect hadden deelnemers de kans om optimaal te netwerken op Informatie aan Zee.
Standhouders
Archive-IT • Autocheck Systems • Axiell ALM • Becis • Bibliotheca • Biebsystemen • Bruynzeel Storage Systems • Cambridge University Press • De Gruyter • DE REE archiefsystemen • DEVENTit • DIALOC ID • EBSCO Information Services • FabLab Factory • Folio • Gale • GO Opleidingen • HSBIB • iGuana • ILGE Subscription Management • IOP Publishing •
Kno-Tech • Lexis Nexis • LIBIS • Linc • MedioEurope • OCLC •
Oxford University Press • ProQuest • Provincie West-Vlaanderen •
SAGE Publishing • Schulz Benelux • Spigraph • Tracs Systems •
Vanden Broele • Walter Nagel • Wolters Kluwer •
Het programma in een oogopslag
Het programma in detail
donderdag 19 september
Auditorium
Verwelkoming door Patrick Vanouplines, voorzitter van de VVBAD
Barbara Lison (President-elect van IFLA) met dank aan bibliotheca
Prijsuitreiking Beste Bibliotheek van Vlaanderen en Brussel
Ellen Hartman (Senior Library Services Consultant, OCLC)
Paul Smit
Bart Tommelein, burgemeester van Oostende
Lunch
Delvauxzaal - openbare bibliotheken
Careen Verwilligen (EGTS Linieland van Waas en Hulst)
Carlo Van Baelen (Folio)
Catherine Van Holder (Pantopicon)
Jean-François Füeg
(Directeur général adjoint
Service général de l'Action territoriale
Ministère de la Communauté française)
Lies De Jaegher en An Leenders (Creatief Schrijven)
Ridderzaal - wetenschappelijke biblio...
Friedel Geeraert (Algemeen Rijksarchief en KBR)
Alejandra Michel (Université de Namur - Research Centre in Information, Law and Society)
Nemen deel aan het panel:
Vincent Ginis (lid van de Jonge Academie)
Simon D'haenens (UHasselt)
Guy Thoonen (FWO)
Demmy Verbeke (KULeuven)
Intro en moderatie: Inge Van Nieuwerburgh (UGent)
Mercator - hogeschoolbibliotheken
Tamir Borensztajn (Ebsco)
Brie Pegum (ProQuest)
Inge Nuyens (Dox)
Judith van Hooijdonk (Adviseur Onderwijs & Technologie-Ondersteund Leren Dienst Onderwijs en Onderzoek)
Marco van Gennip (LexisNexis® | Nexis Solutions)
Lounge Bar - archieven
Petra Vanhoutte (VERA)
Frederik Truyen (KU Leuven)
Wim Lowet (Vlaams Architectuurinstituut)
Tom Haeck (Archief Gent)
Wim Van Roy (De Wakkere Burger)
Steven Vanden Bussche (Apache.be)
Tom Cobbaert
Permeke - kunstbibliotheken
Karen Andree (Anet); Marina Verhoeven (Middelheimmuseum)
Karen Andree (Anet); Marina Verhoeven (Middelheimmuseum)
Karen Andree (Anet); Marina Verhoeven (Middelheimmuseum)
Stijnen - workshop
Ariane Van de Vyver, Eveline Ballegeer, Karoline Anseeuw (Dienst Mediatheken Arteveldehogeschool)
Piet Moerman
Moderator: Geertje Descheemaeker – Bib Genk
Panelleden:
Annemie Arras – Bibliotheek Bree
Arnoud van der Straeten – Bibliotheek Aalst
Bart Beuten – Cultuurconnect
Wim Markus – bibliotheca
Leopold - workshop
Eric Kokke (Marketing & Communicatiemanager GO opleidingen)
Dirk Bocken (Coördinator LINC vzw)
Ensor - workshop & videoloop
Anthony Vavrinek (Tracs Systems)
Beursvloer
Begeleiders: Inne Van Engeland, Kitty De Preeuw & Kris Schonken (LINC vzw)
vrijdag 20 september
Delvauxzaal - bibliotheken
Sylvie Dhaene (directeur Iedereen Leest)
Simon Bequoye (beleids- en kennismedewerker Iedereen Leest)
Gina van den Berg (manager informele educatie en culturele programmering bib Nieuwegein)
Eva Maas (mediacoach bibliotheek Nieuwegein)
Leonie Lanssens (Steunpunt voor Bovenlokale Cultuur)
Algemene Ledenvergadering VVBAD
Lunch
Jasper Visser
Maike Somers (Cultuurconnect)
Sara Logghe (Cultuurconnect)
Maike Somers (Cultuurconnect)
Sara Pieters (Red Zezel)
Ridderzaal - bibliotheken
Katrien Braeckman (Muntpunt)
Nathalie De Neve (De Krook)
Nathalie De Neve (De Krook)
Jo Vansteenvoort (general manager MedioEurope)
Patricia Huyghe & Anima Eliano (Team Publiekswerking Bibliotheek De Krook)
Lunch
Hilke Arijs (bibliotheek Ternat)
Kim De Roo & Ilse Neirinck
(Een samenwerking tussen KU Leuven Bibliotheken en Universiteit Antwerpen)
Sanne Vanhellemont (Alfaweet LINC vzw)
Rosemarijn Dumont (CoderDojo)
Lounge Bar - archief & intersectoraal
Koen Demarsin (Erfgoedcel Pajottenland Zonnevallei)
Bart Ballaux (Gemeentearchief Rotterdam en VUB)
Jacqueline Van Leeuwen (Faro)
Alexander Declercq (Cultuurbeleidscoördinator Stad Ieper)
Willem Vanneste (UAntwerpen – moderator)
Steven Staelens (Archief Gent - GIAS)
Roeland Verhaert (Documentatiecentrum Ranst – Atomis-AtoM)
Katrien Weyns (KADOC KULeuven –LIAS)
Quincy Oeyen (Coördinerende Archiefdienst Vlaanderen – DAV)
Lunch
Christine Fettweis (hoofd Archivering & ResearchVRT)
Klaas Janssens (projectleider VRT)
Laurens van Diermen (accountmanager DEVENTit)
Jeroen De Meester ( Musea en Erfgoed Antwerpen)
Tom Deneire (Universiteitsbibliotheek Antwerpen)
Dieter Suls (MoMu)
Mercator - intersectoraal
Bram De Meutter (VUB)
Inge Van Nieuwerburgh (UGent) en Bart Goossens (INBO)
Sprekers: Franstalige universiteitsbibliotheken: Frédéric Brodkom (UCLouvain) – Vlaamse projecten: Inge Discart
Panelgesprek olv Patrick Vandegehuchte met Charles-Henri Nyns (UCLouvain), Hilde Van Kiel (KU Leuven) en Sophie Vandepontseele (KBR)
Roxanne Wyns (KU Leuven Bibliotheken - LIBIS)
Lunch
An Labis (DIVA)
+
Katrien Deroo (Expert digitale ontwikkeling & innovatie - stad Brugge openbare bibliotheek)
+
Katrien De Troyer (Cultuurconnect), Hendrik Verroken (Muntpunt)
+
Iris Steen (Coördinator a.i. Erfgoedlabo Leuven)
+
Tine Depypere (Bib Sint-Niklaas) en Debbie Heijne (De Levende Sollicitatiegids)
+
Heleen Debeuckelaere en Lise Vanderpiete
+
Stefaan Goossens (Poëziecentrum)
+
Willem Vanneste (UAntwerpen)
Stefaan Froyman (Provincie West-Vlaanderen)
Fleur De Jaeger (LOYENS & LOEFF)
Stefaan Froyman (Provincie West-Vlaanderen)
Stef Strobbe (VDAB)
Ingrid Kokelenberg (KBC)
Permeke - erfgoed
Sara Moens (Vlaamse Erfgoedbibliotheken)
Sophia Rochmes (Vlaamse Erfgoedbibliotheken)
David Coppoolse (Vlaamse Erfgoedbibliotheken)
Hendrik Defoort (Universiteitsbibliotheek Gent)
Raf Schepers (Bibliotheek Hasselt Limburg)
Marg van der Burgh (Bureau Metamorfoze)
Karen Delfosse (Jakob Smitsmuseum)
Sam Donvil (PACKED/VIAA)
Dieter Suls (MoMu)
Henk Vanstappen (Datable)
Lunch
Bart De Nil (Faro)
+
Bart Sas (Stadsarchief Turnhout)
+
Peter Rogiest (Erfgoedbibliotheek Hendrik Conscience)
Bart Magnus (PACKED / VIAA)
Bert Lemmens (PACKED / VIAA)
Karen Vanderplaetse (VIAA)
Rony Vissers (PACKED/VIAA)
Stijnen - workshop
Ariane Van de Vyver, Eveline Ballegeer, Karoline Anseeuw (Dienst Mediatheken Arteveldehogeschool)
An Verstraeten (CC Lokeren)
Lunch
Leopold - workshop
Cheryl Peltier-Davis (University of the West Indies) en Eric Kokke (Marketing & Commucicatiemanager GO opleidingen)
Bert Pieters (Mediawijs)
Lunch
Dirk Bocken (Coördinator LINC vzw)
Benedicte Seynhaeve & Rozemarijn Dereuddre
Beursvloer
Begeleiders: Inne Van Engeland, Kitty De Preeuw & Kris Schonken (LINC vzw)
Ensor
Anthony Vavrinek (Tracs System)
Agnese Perrone (SAGE Publishing)
Daniel van Spanje (Senior Product Manager, OCLC)
Lunch