Informatie aan Zee 2017 - programma vrijdag 15 september

Organisator: 
Datum: 
vr 15.09.2017
Tijdstip: 
09:00 - 17:00
Omschrijving: 

Klik hier voor het programma van donderdag

PROGRAMMA

12.15 u. Algemene Ledenvergadering VVBAD (Ridderzaal)

BIBLIOTHEEKLABO

9.30 u. Jongerenambassadeurs ‘Team Krook’ maken de jongerenbibliotheek
Anneleen Schelstraete, Openbare Bibliotheek Gent (Delvauxzaal)

10.00 u. Living Lab: innoveren en ondernemen in leercentra
Peter Verbist, KU Leuven, AGORA (Delvauxzaal)

10.30 u. Betrek je bezoeker: de bibliotheek als proeftuin en bibliotheek De Krook als bron van digitaal talent
Sara Logghe, iMec – MICT - IGent en Pieter Duysburgh, Openbare Bibliotheek Gent (Delvauxzaal)

11.30 u. Appwijs: 10 apps voor informatieprofessionals
Ilse Depré, BiB IDee (Delvauxzaal)

BIBLIOTHEEKSYSTEMEN

9.30 u. Koha, een open-source bibliotheeksysteem voor drie Antwerpse musea
Tobias Hendrickx, MoMu en Bert Lemmens, PACKED vzw (Ridderzaal)

10.15 u. Het Mediatheekplatform van de Arteveldehogeschool, één jaar werking. Een (zelf)kritische beschouwing.
Dany Dhondt en Lennert Holvoet, Arteveldehogeschool (Ridderzaal)

11.30 u. Artificiële intelligentie en bibliotheeksoftware
Richard Philips en Tom De Mey, Universiteit Antwerpen (Ridderzaal)

COLLECTIE

9.30 u. Ontdek de dossiers van bibliotheek de krook met verrassende verbanden tussen intrigerende personen, onderwerpen en gebeurtenissen
Charlotte Vandamme, Openbare Bibliotheek Gent (Loungebar)

10.15 u. Wat leent en leest de Gentenaar? ontdek het en laat je inspireren
Carole Gheysen, Openbare Bibliotheek Gent (Loungebar)

11.30 u. Schimmelexplosie, waterschade, ongedierte – wat nu? Draai de nachtmerrie van een calamiteit om tot een succesverhaal voor je collectie.
Veronique Verspeurt, Maurits Sabbebibliotheek (Loungebar)

ERFGOEDEDUCATIE

9.30 u. Let’s Conn3ct!
Eva Wuyts en David Coppoolse, Vlaamse Erfgoedbibliotheek vzw, Isabelle Thoelen, Provinciale Bibliotheek Limburg (Mercatorzaal)

10.00 u. Misia’s missie. Speuren naar je familiegeschiedenis in archieven
Valerie Vermassen, Familiekunde Vlaanderen, Elien De Meyere, VIVES Tielt en Sara Vande Populiere, Stadsarchief Den Ast Halle (Mercatorzaal)

10.30 u. Archieven voor welzijn en gezondheid
Bart De Nil, FARO (Mercatorzaal)

11.30 u. Vijf minuten gekte II (Mercatorzaal)

METADATA

9.30 u. Onderzoek naar de mogelijkheden van Wikidata voor het metadata-universum van de Arteveldehogeschool
Lennert Holvoet, Arteveldehogeschool (Permekezaal)

10.15 u. ‘Implementatie van persistente URI’s in de praktijk: richtlijnen en stappenplan' & 'Duurzame koppelingen'
PACKED vzw (Permekezaal)

11.30 u. Visuele Thesaurus voor Mode & Kostuums: een Linked Data pilot
Ykje Wildenborg, MoMu (Permekezaal)

Lunch
12.15 u.

MAATSCHAPPELIJKE IMPACT

13.30 u. Business as UNusual, the sequel
Maike Somers, Cultuurconnect (Delvauxzaal)

14.15 u. Making the difference: introducing a framework to measure outcomes and impact of libraries on reading for pleasure
Simon Bequoye, Iedereen Leest (Delvauxzaal)

15.30 u. Het gevangenisbibliotheekwezen in Vlaanderen en Brussel en gebruiksonderzoek in de Gentse gevangenisbibliotheek
Nadine Poppe, Openbare Bibliotheek Gent en Reginald Deschepper, VUB (Delavauxzaal)

16.15 u. Boekstart: lokale leesbevorderingsnetwerken creëren kansen voor iedereen
Simon Bequoye, Iedereen Leest (Delvauxzaal)

BIBLIOTHEEKSYSTEMEN 2

13.30 u. Eengemaakt bibliotheeksysteem: tot nu…
Johan Mijs, Cultuurconnect (Ridderzaal)

14.15 u. Bibliotheekportalen 3.0
Liesbeth Thiers, Cultuurconnect (Ridderzaal)

HUMAN RESOURCES

15.30 u. Opmaak personeelsplanning met behulp van zelfroosteren
Arnoud Van Der Straten, Stedelijke Bibliotheek Aalst (Ridderzaal)

16.15 u. Stage in de bib. Ervaringen uit de erfgoedsector
Tom Deneire, Universiteitsbibliotheek Antwerpen, An Smets, Universiteitsbibliotheek Leuven, Ludo Vandamme, Openbare Bibliotheek Brugge en Eva Wuyts, Vlaamse Erfgoedbibliotheek vzw (Ridderzaal)

COLLECTIE 2

13.30 u. UPLA - Universal Procedure for Library Assessment
Eva Wuyts, Vlaamse Erfgoedbibliotheek vzw (Loungebar)

14.15 u. Collectiewijzer Erfgoedbibliotheken 2.0
David Coppoolse, Vlaamse Erfgoedbibliotheek vzw (Loungebar)

15.30 u. Virtueel collectiebeheer over de taalgrens heen
An Smets, KU Leuven (Loungebar)

16.15 u. Weg van het digitale: Een collectie museumobjecten in de MoMu-bibliotheek
Dieter Suls, MoMu (Loungebar)

BELEID 2

13.30 u. Abonnementenbeheer terug in eigen beheer
Robin De Vliegher, Arteveldehogeschool (Mercatorzaal)

14.15 u. De expeditie naar lean-agility … the road continues
Jan Van Hee, Arteveldehogeschool (Mercatorzaal)

15.30 u. GovPub en BioDing: nieuwe depotafspraken in Vlaanderen
Jan Corthouts, Universiteit Antwerpen, Bart De Nil, FARO, Lieselot Verryckt, VUB en Renilde Vanhoudt, KU Leuven (Mercatorzaal)

16.15 u. Vijf minuten gekte III (Mercatorzaal)

ONDERZOEKSDATA

13.30 u. 'Digital Scholarship in the Humanities' met Artes (KU Leuven)
Tom Willaert, KU Leuven (Permekezaal)

14.15 u. Research data management (RDM) aan de KU Leuven: Waar staan we? Waar moeten we naartoe?
Jacob Cottyn, KU Leuven (Permekezaal)

PRODUCTPRESENTATIES

13.00 u. FOLIO (EBSCO) (Ridderzaal)
13.00 u. BrowZine (LM Information Delivery) (Loungebar)
13.00 u. TRACS Systems (Mercatorzaal)
13.00 u. LIBIS (Permekezaal)

RANDPROGRAMMA

Workshop: De Mediatheek XL (15.30 u. Permeke zaal)
Er zijn slechts 20 plaatsen beschikbaar. Inschrijvingslijsten zullen op vrijdagochtend klaarliggen aan het onthaal.

17.00 u. Afsluitende receptie

klik hier voor het programma van donderdag

Plan: 
Kursaal Oostende
Kursaal-Westhelling 12
Oostende, West-Vlaanderen 8400
België